Czy warto skonsolidować swoje zadłużenie z pomocą doradcy kredytowego?

Czy warto skonsolidować swoje zadłużenie z pomocą doradcy kredytowego?

Wiele osób w dzisiejszych czasach korzysta z pożyczek i kredytów bankowych. Dzieje się tak w różnych sytuacjach. Oczywiście, kredyty są niezbędne, kiedy ktoś decyduje się na zakup mieszkania lub na budowę domu, ale wiele osób przyznaje, że najczęściej biorą po prostu kredyty konsumenckie. Niekiedy są to zakupy na raty w sklepach, innym razem karta kredytowa, lub niewielki kredyt na zakupy i na wakacje.

Często wpada się w szaleństwo zakupów i przy tym kredytów, ponieważ banki bardzo chętnie udzielają takich niewielkich kredytów finansowych na potrzeby konsumenckie. Jeżeli ktoś nie ma problemów ze zdolnością kredytową, wówczas może takich zobowiązań zaciągnąć nawet kilka do kilkunastu. Z czasem, zaczynają się więc pojawiać problemy. Okazuje się, że zobowiązań jest zbyt wiele i ciężko jest je spłacać w całości w terminie. Wiele osób narzeka, że nie mają odpowiednich środków, aby płacić comiesięczne raty i popadają w pętlę zadłużenia. Biorą bowiem kolejne kredyty lub pożyczki na spłatę niektórych zobowiązań, powiększając jedynie sumę do spłaty. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna.

Doradca dla każdego

Znacznie lepszym rozwiązaniem, doradzanym przez ekspertów, jest po prostu skonsolidowanie swojego zadłużenia, czyli zaciągnięcie jednego dużego kredytu, który pokryje wszystkie te niewielkie zobowiązania. Najczęściej takie rozwiązanie prowadzi do tego, że zamiast kilku rat miesięcznie, trzeba płacić zaledwie jedną, która jest niższa od sumy poprzednich zobowiązań. Może to uratować portfel, jak również przywrócić spokój całej rodzinie. Wszyscy członkowie rodziny odczuwają bowiem to, co dzieje się z domowym budżetem.

Wiele banków i instytucji pozabankowych oferuje obecnie pomoc w postaci konsolidacji zadłużenia. Takie pożyczki i kredyty oferowane są na różnych warunkach, bardziej lub mniej korzystnych.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie w takiej sytuacji z pomocy profesjonalisty, ponieważ:

  • doradca kredytowy powinien bez problemu znaleźć najlepszą ofertę dla swojego klienta w niedługim czasie

  • przede wszystkim, ma on konkretną pozycję negocjacyjną z bankami i innymi instytucjami i może wpływać na ich decyzje

  • klienci posługujący się pomocą takiego doradcy, są często inaczej postrzegani przez banki i chętniej schodzą one z ceny kredytu i nieco obniżają oprocentowanie

  • żaden bank nie oszuka również profesjonalisty, który cierpliwie prześledzi wszystkie propozycje umów oferowane swoim klientom i z pewnością wybierze taką, która będzie najbardziej korzystna dla nich i dla ich portfela.

Coraz więcej osób decyduje się w takiej sytuacji na skorzystanie właśnie z pomocy profesjonalnego doradcy. Taka osoba zsumuje wszystkie zobowiązania, doradzi również jak w przyszłości dbać o swoje finanse i nie dać się ponownie wciągnąć w pętlę zadłużenia. Pomoc profesjonalisty dla wielu osób jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ banki i instytucje finansowe kuszą różnego rodzaju ofertami, niekoniecznie najlepszymi z punktu widzenia właśnie osoby zadłużonej, która nie może pozwolić sobie na więcej błędów.

niezalezny-doradca-kredytowyNiezależny i profesjonalny doradca finansowy Warszawa pomaga wybrać najlepsze warianty finansowe. Kredytowi czy finansowi doradcy zapewniają pomoc w stawianiu pierwszych kroków w finansowym świecie.

Share this post

Post Comment