Czy gry video uczą?

Czy gry video uczą?

Dziś post ten jest lżejszy od naszych pozostałych, ponieważ chcieliśmy najzwyczajniej pomówić z Wami o jednym z naszych ulubionych tematów, czyli o grach video.

Możemy niestety podkreślić, że niezwykle duża liczba ludzi uznaje jeszcze, że gry to zło i to oczywiście one powodują to, że osoby młode czynią przestępstwa. Jest to w mojej opinii zdumiewająco dziwne, ponieważ polska gałąź elektronicznej rozrywki niezwykle intensywnie rozwija się (posiadamy znanych przedstawicieli w tej specjalności!), a drudzy nie powstrzymują się w wypowiadaniu takich czy też innych krytycznych sądów a także opinii.

Od niedawna bardzo dużo nagrywam się w tematy posapo. Z jakiegoś względu gry trafiły do mojego gustu – może dlatego, że niektóre z tytułów zdają się wróżebne? Nade wszystko raczej to najbardziej mnie do nich przyciąga. Jest to lekko zadziwiające, ale lubię rozpoznawać zapuszczone i zniszczone uniwersa, chodzić w poszukiwaniu pozostałych surowców albo istotnych składników, napotykać na zorganizowane w jakiś sposób grupy osób oraz pertraktować z nimi, handlować. Wszystko to wydaje mi się ewentualnym scenariuszem w obliczu zagłady cywilizacyjnej, takiej jak kompletna wojna atomowa, uderzenie meteorytu na glob albo powstanie nowej,zagrażającej i choroby nie do uleczenia.

Gry video zapewniają nam niedługi moment wcielić się w herosa w szczególności z takich uniwersów i zaznać jego przygód. Ja często bawię się tak, że albo utożsamiam się z herosem oraz przedsiębiorę te decyzję, które moim zdaniem są słuszne i które najprawdopodobniej ja bym je przedsięwziął w analogicznych uniwersach, albo nakreślam w myślach charakter śmiałka oraz staram się akuratnie do jego psychiki.

Myślę, że w taki sposób gra się o wiele lepiej, co najmniej w tytuły z typu RPG. Nie da się ukryć, że przygody te są w stanie w gruncie rzeczy zainspirować – ja stanowię w tym miejscu najlepszy przykład, gdyż przejście 4 części gry ze wszelakimi DLCkami (wciągnęło mnie to totalnie) bez mała 12 miesięcy mi zajęło. Dwanaście miesięcy ciśnięcia w w rzeczywistości jedną pozycję!

Bezspornie rekomenduję wszystkim zabawę z elektroniczną rozrywką. To nie tak, jak słyszymy i czytamy w mediach – przesiadywanie przed laptopem z zachowaniem zdrowego rozsądku jest w stanie przynieść dużo zysków. Dla młodszych jest to między innymi angielski, bo dzięki graniu w gry mogą one w rychlejszy sposób się go przyuczyć. Znam sporo osób, które idealnie tym sposobem nauczyli się obcego języka, przez co ich kolejne kształcenie było wartościowsze!

Share this post

Post Comment