Wirtualna rzeczywistość i elektroniczna rozrywka – kilka słów

Wirtualna rzeczywistość i elektroniczna rozrywka – kilka słów

Dzisiaj materiał ten jest nieznacznie inny od pozostałych, bo chcę porozmawiać odrobinę o tym, co w sumie najmocniej mnie ciekawi. Nie jest to standardowe połączenie różnorakich dziedzin czy pasji – stwierdziłbym, że jest właściwie niespotykane.

Otóż, z pewnej strony bardzo interesuję się grami komputerowymi, a z drugiej bardzo uwielbiam oglądanie filmów, zwłaszcza westerny. Aktualnie ten rodzaj produkcji nie cieszy się zbytnią popularnością, a nie pamięta się już zupełnie o tych starszych filmach, które stopniowo idą do lamusa.

Natomiast elektroniczne rozrywki mogą cieszyć się istotnie potężną sławą, jakiej jeszcze nie miały. Moim zdaniem podyktowane jest to paroma, o jakich postaram się w tym momencie powiedzieć. Po pierwsze, postęp technologiczny oraz trwałe udoskonalanie tytułów powodują, że dziś bez dwóch zdań mogą one zostać przyjęte za prawdziwe dzieła. Cudne graficznie światy, widoki bądź też futurystyczne wizje przyszłości czy dawnych czasów w wspaniały sposób wpływają na dowolnego pasjonata gier komputerowych.

Należy także napisać o tym, że na sławę gier wyjątkowy wpływ mają w praktyce docenieni gamerzy na youtubie. Przed kupieniem premierowego tytułu niesłychanie duża część ludzi elektronicznej rozrywki bada, jak wygląda gra i czy opłaca się ją nabyć. Muszę powiedzieć, że osobiście także tak robię – podyktowane to jest z grubsza tym, że w niektórych przypadkach oferowana miłośnikom elektronicznej rozrywki zajawka gry całkowicie mija się z prawdą i otrzymujemy pozycję totalnie odmienną.

Co jest warte dodania – rozgłos ma wpływ na renomę. Wszelkie czynności reklamowe docierają do licznej grupy odbiorców, co oddziałuje korzystnie na owoce sprzedaży. Tu należy napisać chociażby o takich pozycjach, których sprzedaż przekroczyła aż sześćdziesiąt milionów dolarów. Na dodatek, znacząco porównywalne pozycje w tej materii mamy na polskim podwórku. W istocie nie powinniśmy się czerwienić ze wstydu, o czym więcej będzie za sekundę.

W rodzimym kraju bez najmniejszych problemów znajdziemy firmy specjalizujące się w tworzeniu gier, które sławne są na całym świecie i w pełni znane w swoim rodzaju. Ich produkcje dostają niezwykle świetne nagrody i wynikami sprzedaży pokonują konkurencyjne gry w swoich gatunkach. Według mnie to niesłychanie dobrze zwiastuje na przyszłe losy. Możemy przewidywać takie wizje, w których teraz mniejsze studia (jakie swoimi niezależnymi tytułami też mogą porwać) osiągają poziom tych potężnych.

Dodatkowo wpływ na sławę elektronicznej rozrywki obecnie mają też nowatorskie formy rozrywki – mowa tutaj w szczególności o virtual bądź augmented reality, które są coraz to systematyczniej stosowane w grach. Co możemy powiedzieć, do VR nie potrzebujemy w istocie jakichś specjalistycznych narzędzi. Odpowiednie okulary do VR możemy zakupić (choćby przez sieć) już za pięćdziesiąt złotych. Jeśli chcemy umilić sobie czas virtual reality, to nasz telefon komórkowy musi posiadać żyroskop oraz wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej 1920×1080 (wartość poniżej nie jest polecana z powodu powiększania ekranu) i rzecz jasna system Android. Dlatego że już teraz jest to dostępne prawie dla wszystkich, to można jedynie wyobrażać sobie, jak technologie te będą wyglądały za kilkanaście lat. A możliwe, że wyłoni się coś całkiem nowego?

Share this post

Post Comment